O nás

Fio investiční společnost vznikla v roku 2018 a je dcérskou spoločnosťou Fio banky, ktorá je súčasťou českej finančnej skupiny Fio.
Fio banka je najväčším online brokerom na Slovensku aj v Českej republike a obchodovanie na akciových trhoch je jedným z pilierov jej činnosti.
O Fio investičné fondy sa stará tím profesionálnych portfólio manažérov, ktorý má bohaté skúsenosti s investičnými stratégiami.
 
Fio investiční společnost, a.s. ako správcovská spoločnosť spravuje investičné fondy od októbra 2018 a v januári 2021 začala ponúkať na Slovensku jeden zo svojich fondov, a to Fio globální akciový fond.
 
Klienti môžu teraz s podielovými listami obchodovať prostredníctvom Internetbankingu, aplikácie e-Broker, telefonicky alebo osobne na pobočkách Fio banky.

Portfólio manažéri Fio investiční společnosti

David Brzek
David Brzek s investíciami na akciových trhoch začínal ako mladý vysokoškolák. Od tejto chvíle uplynulo už takmer 20 rokov. Od roku 2001 pracuje vo finančnej skupine Fio, kde strávil celý svoj profesionálny život. Od roku 2006 pôsobí na dealingu, kde sa na pozícii portfólio manažéra podieľal na zostavovaní investičných stratégií a spravovaní klientskych portfólií. V posledných rokoch vedie oddelenie Asset managementu.
Lukáš Brodníček
Lukáš Brodníček má 8 rokov skúseností v oblasti investícií a finančných trhov. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Prahe. Časť štúdia strávil na The Chinese University of Hong Kong. Je držiteľom maklérskej licencie vrátane derivátov.
Josef Novotný
Josef Novotný má viac ako 15 rokov skúseností v oblasti investícií a finančných trhov. Celú svoju profesionálnu kariéru sa venuje investíciám a kapitálovým trhom v popredných českých bankách. Vyštudoval ČZU v Prahe, odbor systémové inžinierstvo a informatika.

Základné informácie

Názov: Fio investiční společnost, a.s.
IČO: 06704441
Sídlo: V Celnici 1028/10 (Millenium Plaza), 117 21, Praha 1
Zapísaná: v obchodnom registri vedenom registrovým súdom v Prahe, oddiel B, vložka 23153